Vrtané studny – Domácí studny
  • slide-02.jpg
  • slide-01.jpg

Domácí studny

Domácí studnou je běžná studna s nízkou produkcí, která se obvykle používá k napájení jedné nebo dvou nemovitostí. Běžně se budují na venkovských místech, kde veřejné vodovody buď nejsou, mají špatnou nebo nespolehlivou kvalitu, nebo se budují z důvodu velmi znatelného šetření nákladů za vodu do domácnosti a na zahradu.

Vrtané studny pro rodinné domy

Vrtané studny v soudržných horninách

  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v soudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby rodinných domů s denním odběrem vody. Do těchto vrtů se instalují plastové pažnice Ø 140 mm.
  • vrty průměr 200 mm - vrty Ø 200 mm se provádějí v soudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby rodinných domů s denním odběrem vody. Do těchto vrtů se instalují plastové pažnice Ø 160 mm.

Vrtané studny v nesoudržných horninách

  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v nesoudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby rodinných domů s denním odběrem vody. Vrty se realizují v lokalitách, ve kterých se nacházejí náplavy, nánosy, štěrky, písky apod. Práce se provádějí vrtnou technikou s vrtáním vrtacím kladivem a současně korunkou pracovního ocelového pažení, které se později odstraní... Do těchto vrtů se instalují ocelové nebo plastové pažnice Ø140, nebo 160 mm.

Vrtané studny pro chaty

Vrtané studny v soudržných horninách

  • vrty průměr 150 mm - vrty Ø 150mm jsou vhodné pro potřeby chatařů, chalupářů a majitelů rodinných domků s menším odběrem vody nebo pro potřeby zahrady. Do těchto vrtů se instalují plastové pažnice Ø 125 mm.
  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v soudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s denním odběrem vody a pro potřeby zahrady. Do těchto vrtů se instalují plastové pažnice Ø 140 mm.

Vrtané studny v nesoudržných horninách

  • vrty průměr 160 mm - vrty Ø 160 mm se provádějí v nesoudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s menším dběrem vody. Vrty se realizují v lokalitách, ve kterých se nacházejí náplavy, nánosy, štěrky, písky apod. Práce se provádějí vrtnou technikou s vrtáním vrtacím kladivem a současně korunkou pracovního ocelového pažení, které se později odstraní... Do těchto vrtů se instalují ocelové nebo plastové pažnice Ø140.
  • vrty průměr 180 mm - vrty Ø 180 mm se provádějí v nesoudržných horninách a jsou vhodné pro potřeby chatařů a chalupářů s denním odběrem vody. Vrty se realizují v lokalitách, ve kterých se nacházejí náplavy, nánosy, štěrky, písky apod. Práce se provádějí vrtnou technikou s vrtáním vrtacím kladivem a současně korunkou pracovního ocelového pažení, které se později odstraní... Do těchto vrtů se instalují ocelové nebo plastové pažnice 160 mm.